Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу (санаторний) №16 Рівненської міської ради

"Як розвинути дитячу уяву через малюнок та творчість"

None


Як розвинути дитячу уяву через малюнок та творчість

 

Дитяча психіка – це дивовижний світ, що постійно змінюється. Творчість – це ключ, який допомагає розкрити цей світ, відобразити внутрішні переживання та побачити, як дитина сприймає навколишню реальність. Саме через творчість ми можемо стимулювати розвиток уяви та креативності в дитині.

Що ми можемо зробити, щоб у майбутньому почути від дитини: “Я дуже креативний”?

1 Створіть простір для імпровізації. Заохочуйте дитину до експериментів з різними видами мистецтва: музикою, танцями, малюванням. Нехай малює на чому завгодно, танцює під будь-яку музику, створює інсталяції з незвичайних матеріалів.

2 Пропонуйте нестандартні матеріали. Використовуйте все, що трапляється під руку: газети, журнали, старі коробки, природні матеріали. Нехай дитина сама вигадує, що можна створити з цих матеріалів.

3 Спостерігайте за світом разом. Виберіть дерево, квітку або будь-який інший об’єкт у природі і спостерігайте за його змінами протягом року. Це допоможе дитині розвинути спостережливість та розуміння циклічності природних явищ.

4 Перетворіть будинок на галерею. Вивішуйте дитячі малюнки на видному місці, оформляйте кімнату до свят спільними творчими проектами. Це підвищить самооцінку дитини та покаже їй цінність її творчості.

5 Знайдіть творчу спільноту. Відвідуйте майстер-класи, гуртки, студії, де дитина зможе спілкуватися з однодумцями. Це допоможе їй розвинути свої творчі навички та отримати нові ідеї.

6 Забезпечте доступність матеріалів. Створіть вдома творчий куточок, де дитина завжди зможе знайти все необхідне для творчості.

7 Замість критики – заохочення. Завжди підтримуйте ініціативу дитини, навіть якщо результат не ідеальний. Говоріть: “Яка цікава ідея!”, “Мені подобається, як ти це зробив!”

8 Творчіть разом. Спільна творчість зміцнює емоційний зв’язок між батьками та дитиною і допомагає дитині відчути себе в безпеці.

9 Переосмислюйте відоме. Пропонуйте дитині перетворити відомі твори мистецтва на щось своє, створити новий танець під класичну музику або написати власну історію на основі улюбленої казки.

10 Відвідуйте музеї та творчі заходи. Це розширить кругозір дитини і допоможе їй зрозуміти різноманіття форм творчого самовираження.

Інвестуйте в майбутнє своєї дитини, розвиваючи її творчий потенціал!

 

Поради психолога

Автор: Виктория Назаревич

З книги: «Я АРТ»