Свято Стрітення, яке відзначають 15 лютого за новим стилем, символізує зустріч холодної зими і жаркого літа. У народі цей день називають також першою зустріччю весни - вважається, що після Стрітення морози вже йдуть на спад і ось-ось застукає по дахах весняна крапель.
Треба сказати, що Стрітення має глибокі язичницькі корені, а церковним святом цей день став тільки після приходу на Русь християнства. У дохристиянські світі люди просили в цей день богів послати багатий врожай і гарну погоду.
Після хрещення Русі всі язичницькі свята церква "підбудовувала" під нову віру. Так, у християнстві Стрітення стало символізувати зустріч у єрусалимському храмі Ісуса Христа з праведником Симеоном, а в його особі - і з усім людством.
Біблійна легенда розповідає, що Симеон займався перекладом Святого Письма з єврейської на грецьку мову. Коли він прочитав слова «Се Діва в утробі зачне, і Сина», то вирішив, що в текст закралася помилка і замість слова «діва» має бути написано «дружина». Проте, ледве він зібрався ісправітьошібку, йому з'явився ангел і запевнив його, що помилки немає і Симеон сам особисто зможе переконається в істинності пророцтва. Той довго чекав виконання обіцянки - цілих 300 років. І нарешті одного разу з натхнення Духа Святого він прийшов у храм, куди Марія з Йосипом в лот же день принесли Дитятко Ісуса, якому виповнилося сорок днів.
За Законом Мойсея батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків чоловічої статі на сороковий день після народження. Таким чином і відбулася зустріч, яку дотепер прославляють християни в усьому світі.
За церковним календарем свято Стрітення завершує різдвяні свята, які прославляють народження Ісуса Христа. 15 лютого віруючі освячують у церкві свічки, які потім приносять у дім як символ світла і очищення. Також в цей день освячують воду, і вважається, що вона має властивість зцілювати від різних хвороб.