Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу (санаторний) №16 Рівненської міської ради

Історія ЗДО

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК)
КОМПЕНСУЮЧОГО ТИПУ (САНАТОРНИЙ) №16
РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 …Недалечко біля річки
 Ростуть яблуні й сунички,
 Сливи, груші, виноград
 Для дівчаток  і  хлоп’ят.
 Тут садочок притулився,
 Серед квітів розмістився,
 Має назву чарівну
 Й діточок сім’ю одну.
 Дружить з квіткою метелик,
 Прилітає в гості джмелик.
 Гарно в нашому садочку,
 Як пташині у лісочку!
   Так ніжно і тепло пише про свій дитячий садок випускниця 2000 року Діна Петрочко. І дійсно, дошкільний навчальний заклад розташований у самому центрі міста, у мальовничому куточку біля річки Устя по вулиці Гоголя, 12.
  Потреба у відкритті дитячого садка тубсанаторного типу у м. Рівному з’явилась ще у 1946 році. 5 жовтня 1946 року було відкрито обласний дитячий садок тубсанаторного типу по вулиці Комуністичній. Так 8 березня 1948 року дитячий садок отримав свій номер – 3. Перша завідуюча- Усенко К.О.
    З 21.08.1951 року призначено завідуючою дитячим садком тубсанаторного типу №3 Коптєву Тамару Яківну.
   30.11.1961 року дитячий садок №3 тубсанаторного типу переіменовано в дитячий садок №16 рішенням Рівненського міськвиконкому за №1388 від 13.10.1961 року та наказом за №703 по міськвно. Встановлено назву «Дитячий садок №16 тубсанаторного типу».
   Рішенням №153 Виконкому Рівненської міської ради депутатів трудящих закріплено земельну ділянку по вулиці Гоголя площею 0.90 га під будівництво нового приміщення ясел-саду №16 на 185 місць 09.02.1962 року. Будівництво дитячого садка розпочалось 08.02.1963 року за рішенням №125 Виконкому Рівненської обласної ради депутатів трудящих та Обласного відділу капітального будівництва.
   Нове приміщення дошкільний заклад отримав у грудні 1965 року по вул. Гоголя 12.
  37 років керувала дошкільним закладом Коптєва Тамара Яківна – заслужений вчитель України, депутат міської Ради депутатів трудящих, почесний громадянин міста, творча, неординарна людина. Дитячий заклад приймав участь в республіканських семінарах: Запоріжжя - 1965 рік; Київ – 1967 рік; експонувався в м. Москві на Виставці досягнень народного господарства (срібна медаль, 1971 р.; бронзова медаль, 1975 р. – тема експозиції «Трудове виховання дошкільників при ознайомленні з природою»). З 1974 року – базовий для проведення педагогічної практики студентів педінституту ім. Д.З.Мануїльського; на базі дошкільного закладу інститут вдосконалення вчителів проводив обласні семінари та курси підвищення кваліфікації педпрацівників. Свою трудову діяльність Коптєва Т.Я. закінчила у 1988 році.
   1988-1998 рр. – керувала дитячим садком  Макарова Лідія Михайлівна.
   1998-2002 рр. – Шустик Галина Олександрівна.
   З 2002 року очолює ДНЗ Андрощук Інна Петрівна.
  Найбільшою турботою педколективу є охорона та зміцнення здоров’я малюків. Системна робота з фізичного виховання, щомісячні «Дні здоров’я» вчать дітей дбати про своє здоров’я з самого дитинства.
   Для профілактики та лікування дітей з хронічними формами захворювань функціонує фізкабінет; процедури, що в ньому проводяться, сприяють швидкому одужанню дітей. Це: всі види електрофорезу з лікарськими речовинами, кварцування, тубус-кварц, солюкс, теплові інгаляції. З профілактичною метою використовуються вітамінні, грудні та заспокійливі чаї. Щоб зробити сон дітей міцним та корисним для оздоровлення, практикується ароматерапія.
   Формування валеологічної поведінки здійснюється за авторською програмою ДНЗ №16 «Жити так цікаво».
   Дошкільний заклад дає ґрунтовні знання про оточуючий світ, формує у дітей уявлення про соціальну дійсність, активний інтерес та дієву відкритість до світу людей, соціальні навички поведінки.
   У дошкільному закладі створені сприятливі умови для формування життєвої компетентності дошкільника, особистісної культури через відкриття світу дитини в його цілісності та різноманітності, щоб діти відчули красу і неповторність дитинства, зростали гармонійними особистостями, здоровими, а, отже, щасливими.